Правління Укрзалізниці ухвалило створення окремої філії «Вокзальна компанія»
Новини, Інфраструктура

Правління Укрзалізниці ухвалило створення окремої філії «Вокзальна компанія»

Правління АТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення про створення 1 липня 2020 року окремої філії — «Вокзальна компанія». Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський. Головна мета філії — зробити вокзали ефективними та вивести їх на беззбитковий рівень. Саболевський відзначив, що таке рішення викликане необхідністю удосконалення системи управління вокзалами, підвищення ефективності їхньої діяльності, зокрема, шляхом мінімізації дубльованих функцій.

«До головних цілей належить і скорочення фінансових витрат, вихід на рівень беззбитковості та згодом отримання прибутку. Досягти цього планується, зокрема, шляхом розвитку комерційних площ», – сказав він.

Реорганізацію вокзального господарства планується провести у два етапи:

  1. Спершу до філії будуть передані вокзали, які наразі перебувають в управлінні філії «Пасажирська компанія» (найбільші комплекси – позакласні та 1-го класу).
  2. На другому етапі будуть передані вокзали 1–3 класів, після чого з метою оптимізації структури управління визначать 14 базових вокзалів, завдяки чому планується централізувати фінансові, кадрові, юридичні та інші функції.

Персонал для нової філії буде оформлений шляхом переводу з інших підрозділів: «Пасажирська компанія», «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», регіональних філій.

Антон Саболевський зазначив, що подібна система запозичена у німецької залізничної компанії Deutsche Bahn. У складі цього холдингу є окрема компанія, що опікується вокзалами – DB Netze Stations, яка за 2019 рік отримала прибуток EBITDA у розмірі 349 млн євро. Разом з тим, за підсумками 2019 року негативний фінансовий результат діяльності вокзалів АТ «Укрзалізниця» становив близько 800 млн грн.

Нагадаємо, що дорожню карту зі створення філії «Вокзальна компанія» Укрзалізницею було підготовлено ще рік тому.

Довідково: на балансі АТ «Укрзалізниця» перебуває 106 вокзалів, 75 з яких – на балансі філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», 21 – філії «Пасажирська компанія», 10 – регіональних філій.

Читайте також