Укрзалізниця впровадить новітні 3d технології у процес ремонту вагонів
Новини, Рухомий склад

Програма оновлення вантажних вагонів призведе до додаткових +2% ВВП на рік, – Мінекономіки

Мінекономіки ставить завдання оновити парк вантажних вагонів у найближчі 10 років, що має принести додаткове зростання ВВП +2,0% на рік.

Так, на сайті міністерства заявлено, що понад 90% вантажних вагонів уже вичерпали термін заводської експлуатації.

“Протягом останніх років на територію України було завезено понад 24 тис. старих вантажних вагонів, головним чином з Росії. Усе  це відбувається тому, що наразі у нас немає граничного обмеження віку експлуатації вагонів. У плачевній перспективі ми ризикуємо  стати місцем для залізничного металобрухту, списаного у сусідніх країнах, де обмеження на експлуатацію діють”, – ідеться в повідомленні.

Тому Мінекономіки підтримує програму кардинального оновлення вантажних вагонів залізниці.

“За дорученням прем’єр-міністра було проведено серію нарад за участю Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінстратегпрому, Укрзалізниці та зацікавлених сторін, під час яких було детально проаналізовано проблематику та запропоновано шляхи її вирішення. Наказ Мінінфраструктури став результатом цих консультацій”.

Нагадаємо, 19 жовтня на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт наказу “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті”.

Проте Державна регуляторна служба “завернула” його: після вивчення проєкту наказу фахівці ДРС дійшли висновку, що «він розроблений з формально-декларативним принципом» і не містить всієї необхідної інформації, яка визначена законом.

Читайте також