Новини, Інфраструктура, Новини бізнесу, Укрзалізниця

Розвиток залізничної інфраструктури в Україні фінансуватиме спецфонд

В Україні буде створено спеціальні фонди для фінансування розвитку аеропортів і залізничної інфраструктури України. Відповідну ініціативу Міністерства інфраструктури підтримав Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це під час наради, присвяченої державно-приватному партнерству  повідомив Владислав Криклій. У МІУ переконані, такі кроки забезпечать стабільний подальший розвиток інфраструктури та відкриють нові можливості для залучення приватних інвестицій у галузь.

“Я вдячний нашим постійним партнерам з ЄБРР за всебічну підтримку в реалізації масштабних інфраструктурних проєктів в Україні та впровадженні наших ключових ініціатив. Створення спецфондів для фінансування розвитку аеропортів та залізниці – одна із таких. У перспективі це дозволить забезпечити стабільне фінансування інфраструктури та відкриє нові можливості для залучення приватних інвестицій”, наголосив під час заходу Владислав Криклій.

Так, ЄБРР уже виділив фінансування та провів відбір консультантів, які займатимуться аналізом міжнародного досвіду, розробкою концепції та написанням відповідних законодавчих актів з метою впровадження вищезазначеної ініціативи. Планується, що робота консультантів розпочнеться найближчим часом.

Нагадаємо, ще у 2019 році Мінінфраструктури та ЄБРР домовились про забезпечення відомства консультаційною підтримкою з метою проведення аналізу його спроможності структурувати та здійснювати проєкти державно-приватного партнерства. Мета проєкту – оцінити переваги та недоліки теперішнього механізму роботи відомства над проєктами ДПП, а також визначити сфери, які можуть потребувати додаткової підтримки від ЄБРР.

Нагадаємо, один з наймасштабніших спільних залізничних проєктів з  ЄБРР наразі є проєкт «Електрифікація залізничного напрямку Долинська—Миколаїв—Колосівка». Тендерний комітет вже почав вивчати пропозиції, які було офіційно надано компаніями через електронну систему закупівель Європейського банку реконструкції та розвитку. Початок робіт за Фазою І проєкту заплановано у ІІІ кварталі 2021 року.

Читайте також