Економіка, Новини

РЖД зупинила транзит енергетичного вугілля до України (доповнено)

РЖД зупинила транзит вугілля із Казахстану до України. Про це у своєму Telegram-каналі написав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Rail.insider.

Йдеться про відповідні поставки у листопаді.

«Технічно блокування відбувається на рівні РЖД, яка не підтверджує проїзд вагонів із таким вугіллям через РФ», — наголосив Андрій Герус.

Він уточнив, що обмеження накладене лише на енергетичне вугілля і не стосується поставок коксівного вугілля

Окрім того, РФ обмежила на листопад поставки скрапленого газу в Україну до рівня 30% від задекларованих експортерами обсягів.

«Таке обмеження у листопаді не повинно мати суттєвого впливу на український ринок. По-перше, експортери традиційно завищували задекларовані обсяги поставок. По-друге, у листопаді низька активність по таких закупівлях газу», — зауважив посадовець.

Як стало відомо пізніше, обмеження на транзит казахстанського вугілля через Росію в Україну пов’язані із завантаженістю інфраструктури з російського боку. «Повністю Росія не блокувала постачання вугілля, але є деякі обмеження у зв’язку із завантаженістю інфраструктури з російського боку», — зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що з 1 листопада Російська Федерація зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну.

Читайте також