Новини, Рухомий склад

Саболевський: Нові локомотиви, які придбає УЗ будуть розподілені за географічним принципом

В УЗ мають чітке бачення організації роботи локомотивного парку Укрзалізниці у найближчі роки. Певною мірою машини будуть розподілені за географічним принципом. Про це в інтерв’ю Магістралі розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський.

«На сході та півдні України вантажні перевезення здійснюватимуться тепловозами ТЕ33АС виробництва General Electric. Для пасажирських перевезень, а також для вантажних у західних регіонах з гірським рельєфом, планується використовувати переважно тепловози 2ТЕ116» – розповів Саболевський.

За його словами, для реалізації цього підходу Укрзалізниці потрібно придбати ще 40 американських тепловозів GE на загальну суму майже 5,2 млрд грн.

«Одночасно маємо здійснити капітальний ремонт 60 тепловозів 2ТЕ116, який передбачає обладнання двигунів цих локомотивів новою електронікою і системою вприскування пального. Це дасть змогу підвищити економічність і робочі характеристики серця локомотива» – зазначив він.

Також планується витратити 2,4 млрд грн на поточний ремонт локомотивів і 4,4 млрд грн — на відновлення та ремонт маневрових локомотивів. Загальна сума, направлена на оновлення парку тепловозів, становитиме майже 13,5 млрд грн.

Читайте також