Міжнародні новини, Новини

Сербія планує витратити понад 3 млрд доларів протягом наступного десятиліття на модернізацію своєї залізничної мережі

Сербія оголосила про плани витратити 3,3 млрд доларів на модернізацію 3735 кілометрів залізничної мережі. Про це повідомляє emerging-europe.com.

Світовий банк затвердив перший транш проєкту модернізації, який передбачає  62,5 млн доларів. Загалом перши етап передбачає фінансування програми в 400 млн доларів. У проєкті банк співпрацює з Французьким агентством розвитку з 50-відсотковим спільним фінансуванням першого етапу.

Загалом програма зосереджена на трьох ключових результатах: збільшення використання мережі на 5%; зменшення летальних випадків на залізничній мережі на 23%; і 10% збільшення частки ринку вантажних перевезень залізницею протягом наступних 10 років.

За 10 років на це мають інвестувати 3,3 млрд доларів. Сербія в результаті повністю електрифікує свої залізничні колії, впровадить європейську систему управління залізничним рухом, зніме обмеження швидкості та покращить пропускну здатність вантажних ліній.

Нагадаємо, у Фінляндії планують вкласти 1,3 млрд євро у будівництво двоколійних ділянок. Згідно з дослідженням місцевого інфраструктурного агентства, побудова ще однієї колії є найкращим варіантом збільшення пропускної спроможності пасажирських та вантажних перевезень.