Новини, Перевезення

Стягнення плати за роботу з малодіяльними станціями буде призупинено

Укрзалізниця призупинила дію Довідника станцій з незначним обсягом роботи (малодіяльних станцій. – ред.). Відповідне рішення було ухвалене під час зустрічі керівництва Укрзалізниці. Про це Rail.insider стало відомо з власних джерел.

“Згідно з додатком 1-7 Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом замовник зобов’язується компенсувати Перевізнику витрати, пов’язані з подачею та забиранням вагонів та контейнерів з тих станцій, які визначені Перевізником як малодіяльні та включені до Довідника станцій з незначним обсягом роботи. Відповідно, прийняте рішення щодо призупинення дії  Довідника призведе до того, що додаткова плата (компенсація витрат Перевізника) нараховуватися не буде”, – пояснив інсайдер.

Зазначимо також, що в системі АС Месплан цей довідник вже вимкнено. Відповідну світлину на своїй сторінці у Facebook розмістив експерт з логістики Олексій Шахов.

Пізніше інформацію від нашого інсайдера підтвердили і в УЗ. Зокрема, в.о. члена правління Укрзалізниці Роман Веприцький  написав на своїй сторінці у Facebook , що відсьогодні діючий «Довідник станцій з незначним обсягом роботи» з переліком станцій за 1 півріччя 2020 року призупиняє свою дію.

“На мою думку, анулювання списку малодіяльних станцій позитивно позначиться на вантажній роботі АТ «Укрзалізниця» та підтримає економічну активність регіонів”, – написав Веприцький.

Нагадаємо, раніше АТ «Укрзалізниця» оприлюднило новий перелік малодіяльних станцій. До переліку ввійшли 248 станцій. Докладніше про станції, які потрапили в цей перелік можна почитати в бліц-інтерв`ю з експертом з логістики Олексієм Шаховим.

Читайте також