Події, Новини

Суд повторно заарештував 93 млн грн готівки, яку вилучили в Ярослава Дубневича

29 січня Вищий антикорупційний суд заарештував кошти нардепа (“За Майбутнє”) Ярослава Дубневича, підозрюваного в заволодінні понад 93 млн гривень коштів ПАТ “Укрзалізниці”. Про це повідомляє пресслужба спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Політику інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст.-191 КК України (привласнення). За рішенням суду заарештовано понад 100 тис. доларів США та понад 100 тис. євро, які були вилучені у нардепа під час обшуків. Вказані кошти заарештовано на строк судового слідства та розгляду справи у суді.

У САП заявляють, що в рамках досудового розслідування встановлено, що група службових осіб філії «Центр забезпечення виробництва» із залученням підконтрольних підприємств-посередників організувала проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

Попри те, що ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» є єдиним виробником стрілочної продукції на території України, переможцями торгів стали дві компанії-посередниці. Бенефіціарним власником однієї з цих компаній виявився народний депутат.

Крім того, слідством встановлено, що депутат особисто лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів саме у цих  підприємств.

Як наслідок реалізації такої злочинної схеми, відповідно до результатів експертиз, підприємство протягом 2015 – 2017 років переплатило за постачання товарів понад 93 млн гривень. У жовтні 2019 року, після надання Верховною Радою України згоди, було повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід народному депутату України, задіяному в схемі.

Наразі досудове розслідування у справі завершено, триває ознайомлення з матеріалами справи. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Зауважимо, що раніше суд ужеза арештовував 93 млн грн готівки. Сам нардеп тоді заявив, що гроші належать його зятю і дочці, а в нього тільки зберігалися.  Проте в січні 2021 року арешт було скасовано через позов того ж таки зятя до нардепа, адже чоловік хоче через суд зобов’язати Дубневича повернути йому кошти.

Читайте також