Новини бізнесу, Новини

Суд скасував багатомільйонний штраф для “Інтерпайп”

Господарський суд Києва скасував 69,3 млн грн штрафу Антимонопольного комітету за змову компанії  «Інтерпайп Україна» та інших дилерів виробника коліс та бандажів ПАТ «Інтерпайп НТЗ» на тендерах філій Укрзалізниці. Про це повідомляє Ліга антитрасту.

Крім того, АМКУ зобов’язали сплатити на користь «Інтерпайп Україна» та інших компаній 360 000 грн, витрачених на сплату судового збору.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Антимонопольний комітет оштрафував компанії «Інтерпайп Україна», «Рєтек», «Транспортні інвестиції» та «Фірма «Інтервторпром» та заборонив їм три роки брати участь в публічних закупівлях через порушення законодавства.

На думку АМКУ компанії спотворили результат торгів, що проводилися ще у 2018 році. Тоді замовником виступали філії ПАТ «Укрзалізниця», а загальна очікувана вартість по 42 процедурам закупівель суцільнокатаних коліс та чорнових бандажів складала майже 700 млн грн.

Переможцем у всіх процедурах стало товариство «Інтерпайп Україна». Але, як виявилося, боротьба насправді була удаваною, а компанії-учасники пов’язані домовленостями та мали спільні інтереси. Такого висновку дійшов тоді АМКУ, проаналізувавши зібрані докази.

На учасників було накладено штрафи на загальну суму у понад 70 млн грн (з них 69.3 млн грн “Інтерпайп Україна”).

Читайте також