Порт Південний встановив новий рекорд вивантаження вагонів за добу
Інфраструктура, Новини

У 2021 році в порту Південний планують побудувати новий залізничний ваговий комплекс

Згідно з фінпланом порту “Південний” на 2021 рік, в порту мають побудувати новий залізничний ваговий комплекс на коліях 1 та 1А. Орієнтовна вартість робіт 20,7 млн грн.

Так, у пояснювальній записці до документа вказано:

“У зв’язку зі збільшенням обробки імпортного вантажу, а саме: енергетичного вугілля для відправки на ТЕС і як наслідок необхідність обробки до 180 піввагонів на добу, необхідно встановити додаткові ваги (2 одиниці) на 3-й нитці причалу №7, що дозволить зменшити обсяг маневрових робіт та дозволить зекономити використання тепловозів, пального, а тим самим – зменшить час на обробку однієї ставки навантажених вагонів. Нині розроблено робочий проєкт, за яким проведено комплексну експертизу та отримано позитивний експертний звіт.  Кошторисна вартість будівництва становить 45,222 млн грн. На 2021 рік плануються кошти на виконання робіт з будівництва залізничного вагового комплексу в сумі 20,648 млн грн”.

Також у 2021 році має розпочатися будівництво комплексу вагоноперекидача.

“На вагоноперекидачах №№1,2 здійснюється вивантаження 500-700 піввагонів за добу (максимальна потужність). При цьому задіяні тепловози. Будівля вагоноперекидачів, інфраструктура, а також обладнання потребують постійних непланових та аварійних ремонтів, що впливає на продуктивність вивантаження піввагонів. Конструкція комплексу вагоноперекидачів є застарілою і не вимагає потребам сучасності. Для більш прогнозованої роботи по вивантаженню піввагонів існує потреба у будівництві нового сучасного вагоноперекидача з позиціонером на території діючих вагоноперекидачів”.

Це має дозволити збільшити загальне вивантаження піввагонів на 20%, що призведе до збільшення обсягів перевантаження вантажів та доходів підприємства. Роботи мають завершитись у 2023 році.

Крім того, у порту сподіваються цього року реконструювати колії 8, 8А, 9, 9А, 11 та 12.  Також у документі зауважено, що загальна сума витрат на колійне господарство у 2021 році становитиме 23,8 млн грн.

Нагадаємо, згідно з фінпланом порту, загальна сума капітальних інвестицій становить 819,22 млн грн.

Читайте також