Минулого року порт «Південний» перевалив майже 19 млн тонн вантажів
Порти, Новини

У МІУ розповіли, скільки наступного року зароблять порти Маріупольський та Південний

Уряд затвердив фінансовий план державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» та «Морський торговельний порт «Южний» на 2021 рік. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Маріупольський морський порт

Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 533,7 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено обсягом 389,8 млн грн.

Основними напрямками капітальних інвестицій є:

  • капітальне будівництво (235,2 млн грн);
  • придбання основних засобів (56,7 млн грн);
  • придбання нематеріальних активів (2 млн грн);
  • модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (43,9 млн грн);
  • ремонти (52 млн грн).

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, при формуванні затвердженого плану Маріупольський порт дотримувався стратегії розвитку галузі та планів розвитку портів.

«Маріупольський морський торговельний порт – один із лідерів серед портів України. Попри пандемію та кризу підприємству вдалося обробити 7 млн 25 тис. тонн вантажів за підсумками минулого року, що на 8,4% більше у порівнянні з докарантинним 2019-м. Сьогодні ми затвердили новий фінансовий план підприємства на поточний рік. Ним передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 1,3 млрд грн та доходів у розмірі 1,4 млрд грн. Разом з тим, підприємство планує досягти 93,2 млн грн чистого прибутку», – зазначив очільник міністерства.

Порт Південний

Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 710,1 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено в обсязі 819,22 млн грн.

Основними напрямками капітальних інвестицій є:

  • капітальне будівництво (131,2 млн грн);
  • придбання основних засобів (419,5 млн грн);
  • придбання нематеріальних активів (0,6 млн грн);
  • модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (210,6 млн грн);
  • капітальні ремонти (57,5 млн грн).

«Морський торговельний порт «Южний» став лідером серед морських портів за обсягами перевалки у 2020 році та попри пандемію і кризу зміг забезпечити позитивну динаміку та обробити близько 18,18 млн тонн вантажів. У 2021 році підприємство націлено продовжувати цю роботу. Так, відповідно до нового фінансового плану Південного на цей рік, затвердженого сьогодні Урядом, передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 2,16 млрд грн і доходів у розмірі 2,2 млрд грн. Разом з тим підприємство планує досягти 175,55 млн грн чистого прибутку», – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Нагадаємо, за підсумками минулого року портові оператори у морських портах України обробили 158,86 млн тонн вантажів, що на 1,14 млн тонн менше (0,7 %), ніж у 2019 році.

Читайте також