Уряд затвердив фінансовий план державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» та «Морський торговельний порт «Южний» на 2021 рік. Про це повідомляється на Урядовому порталі.
Маріупольський морський порт
Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 533,7 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено обсягом 389,8 млн грн.
Основними напрямками капітальних інвестицій є:
- капітальне будівництво (235,2 млн грн);
- придбання основних засобів (56,7 млн грн);
- придбання нематеріальних активів (2 млн грн);
- модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (43,9 млн грн);
- ремонти (52 млн грн).
За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, при формуванні затвердженого плану Маріупольський порт дотримувався стратегії розвитку галузі та планів розвитку портів.
«Маріупольський морський торговельний порт – один із лідерів серед портів України. Попри пандемію та кризу підприємству вдалося обробити 7 млн 25 тис. тонн вантажів за підсумками минулого року, що на 8,4% більше у порівнянні з докарантинним 2019-м. Сьогодні ми затвердили новий фінансовий план підприємства на поточний рік. Ним передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 1,3 млрд грн та доходів у розмірі 1,4 млрд грн. Разом з тим, підприємство планує досягти 93,2 млн грн чистого прибутку», – зазначив очільник міністерства.
Порт Південний
Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 710,1 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено в обсязі 819,22 млн грн.
Основними напрямками капітальних інвестицій є:
- капітальне будівництво (131,2 млн грн);
- придбання основних засобів (419,5 млн грн);
- придбання нематеріальних активів (0,6 млн грн);
- модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (210,6 млн грн);
- капітальні ремонти (57,5 млн грн).
«Морський торговельний порт «Южний» став лідером серед морських портів за обсягами перевалки у 2020 році та попри пандемію і кризу зміг забезпечити позитивну динаміку та обробити близько 18,18 млн тонн вантажів. У 2021 році підприємство націлено продовжувати цю роботу. Так, відповідно до нового фінансового плану Південного на цей рік, затвердженого сьогодні Урядом, передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 2,16 млрд грн і доходів у розмірі 2,2 млрд грн. Разом з тим підприємство планує досягти 175,55 млн грн чистого прибутку», – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Нагадаємо, за підсумками минулого року портові оператори у морських портах України обробили 158,86 млн тонн вантажів, що на 1,14 млн тонн менше (0,7 %), ніж у 2019 році.