Новини, Перевезення

У 2021 році залізницею перевезено 10,6 млн т вапняку

За підсумками 2021 року обсяг залізничних перевезень вапняку становив 10,6 млн т, що на 0,5% менше, ніж за 2020 рік. Про це пише Rail.insider із посиланням на дані Української асоціації вапняної промисловості.

У дослідженні Асоціації зазначається, що у грудні 2021 року поставки вапняку скоротилися до 0,8 млн т. Цей показник на 15% менше порівняно з листопадом і на 4% нижчий проти грудня 2020-го.

До першої трійки серед областей відвантаження увійшли Донецька, Тернопільська та Хмельницька області (разом 85%). Експерти Асоціації акцентували на зростанні відвантажень по Тернопільській та скороченні по Донецькій областях.

«Серед областей споживання лідирує Дніпропетровська область. Разом топ-3 областей (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька) спожили залізницею у січні—грудні 88% вапняку», — наголошується у повідомленні.

Основні споживачі вапняку залізницею, як і загалом на ринку, — підприємства металургійного комплексу. Також помітна частка у підприємств цементної промисловості та виробників вапна. Фахівці зазначили, що спостерігався спад у цементній галузі (–15%), натомість зростання зафіксовано у металургії (+2%), цукровій галузі (+38%) та виробництві вапна (+11%).

Нагадаємо, що 19 січня УЗ проведе онлайн-нараду із відправниками мінбудматеріалів.

Читайте також