Новини

У Гайвороні створять залізничну виставку просто неба

У Гайвороні (Кіровоградська область) працюють над створенням постійної виставки просто неба, присвяченої залізниці. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію міської ради.

Експозиція діятиме при Гайворонському краєзнавчому музеї. Вона презентуватиме зразки раритетної техніки та обладнання, колекції світлин, свідчення та документи.

«Залізниця була тим чинником, котрий задавав ритм життя в нашому місті. Залізничники завжди мали шану серед своїх земляків, а потяги регулярно вирушали до різних куточків України. Мабуть, у кожній родині була людина, за професією дотична до залізничної галузі, а були і цілі робітничі династії. Це славне минуле нашого краю не повинно загубитися в потоці історії», — пояснили у міськраді.

Також оголосили про збирання експонатів для майбутньої виставки: світлини із залізницею та залізничниками, документи, інвентар, інструменти, обладнання тощо.

«Всі ці об’єкти можна приносити до КЗ «Гайворонський краєзнавчий музей» з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 17:00. Розраховуємо на вашу підтримку та допомогу в створенні цієї цікавої та надзвичайно важливої для жителів нашої громади експозиції. Збережемо нашу історію разом!» — закликала міська влада.

Зауважимо, що туристичною родзинкою міста є вузькоколійна залізниця. Гайворонська вузькоколійка починається у смт Рудниця, проходить через міста Бершадь і Гайворон та закінчується в смт Голованівськ. Загальна довжина — 130 км (78 км від Рудниці до Гайворона і 52 км від Гайворона до Голованівська).

Як повідомлялося раніше, у липні завершився капітальний ремонт посадкової пасажирської платформи на станції Гайворон.

Читайте також