Міжнародні новини, Новини

У Казахстані цифровізують роботу оглядача вагонів

У Казахстані оглядачі вагонів тестуватимуть спеціальний мобільний застосунок, де зможуть фіксувати виявлені несправності. Про це пише railinsider із посиланням на пресслужбу АТ «НК «Қазақстан темір жолы».

Проєкт «Автоматизація експлуатаційного вагонного депо» в пілотному режимі буде запущений в вагонних депо в містах Атирау й Алмати. Він автоматизує роботу оглядачів вагонів, підвищить прозорість бізнес-процесів, скоротить час на технічне обслуговування вагонів і знизить кількість порушень виробничої безпеки.

У повідомленні зауважується, що наразі більшість завдань в експлуатаційних вагонних депо вирішується вручну. Оглядачі вагонів ведуть блокнот повідомлень, де записують дані про стан вагонів. Про виявлені несправності та необхідність провести відчеплення вагона у ремонт оглядач повідомляє через парковий радіозв’язок вагонного оператора пункту технічного обслуговування, потім приходить у контору, щоб оформити необхідні документи. Впровадження мобільного застосунку заощадить час, унеможливить помилки при передачі даних. Електронний документ буде оформлятися при огляді вагона в режимі реального часу.

Зокрема, оглядачі зможуть у мобільному застосунку фіксувати несправності, виявлені в процесі огляду рухомого складу, передавати дані у портал вагонного оператора й отримувати зворотний зв’язок. Узгодження підсумків огляду рухомого складу здійснюватиметься на цьому порталі.

Планується, що на порталі буде формуватися звітність щодо діяльності вагонного депо за зміну і добу. Після поширення досвіду буде створена централізована база даних для ведення аналітики в розрізі як одного депо, так і стосовно вагонного господарства по всій країні.

Як повідомлялося раніше, у Казахстані стартує експеримент із управління локомотивами в одну особу.

Читайте також