На аукціонах у листопаді щодо користування зерновозами філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» виставлять на продаж маршрутні відправки до кінця року. Про це йшлося 11 листопада під час щотижневої наради за участі представників зернового ринку та АТ «Укрзалізниця», передає Rail.insider.
За словами заступника директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерія Ткачова, для більш рівномірного відвантаження зернових у листопаді проведуть два типи аукціонів.
Так, 11 листопада буде реалізовано відвантаження зерна на 18—20 листопада, 12 — на 21—23, а 15 та 16 листопада відбудуться останні аукціони з подачею вагонів цього місяця.
Уже з 17 листопада розпочнеться продаж відвантаження у грудні. При цьому в один день торгів буде реалізовано «відразу 5 днів навантаження» (1—5 грудня). Наступний такий аукціон відбудеться за 1—2 дні. На них будуть виставляти лише маршрутні відправки: 8 лотів по 50 зерновозів (загалом — 400 вагонів). Таким чином орієнтовно 26 листопада пройдуть останні такі торги.
«Залишок 200 вагонів та нереалізовані будемо пропонувати у звичному режимі на ProZorro у повагонних і групових відправках», — наголосив Валерій Ткачов.
Він також зауважив, що аукціони з подовженим терміном подачі та звичайні будуть проходити у різні дні.
Окрім того, маршрутні відправки планують розподіляти по залізницях.
Опрацьовують в Укрзалізниці і питання довготривалих аукціонів з подачею вагонів у 2022 році. «Аби торгувати вагонами на січень—лютий, необхідно внести зміни до Договору про надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом та додатку 1-5 до документа. Це дасть змогу резервувати кошти не відразу після проведення аукціону, а ближче до дати подачі рухомого складу», — уточнив представник товариства.
Точний графік проведення заявлених аукціонів планують оприлюднити днями.
Як повідомлялося раніше, УЗ планує збільшити кількість зерновозів на аукціонах та терміни їх подачі.













