З лютого по серпень 2022 року залізницею з РФ до Білорусі було ввезено 37 тис. 267 “врахованих” тонн боєприпасів (1 тис. 390 вагонів). Натомість вивезено в період березень–вересень понад 65 тис. т. Про це повідомили у телеграм-каналі спільноти білоруських залізничників.
Згідно із розбивкою по місяцях найбільше боєприпасів було ввезено у лютому (26 тис. 769 т або 951 вагон) та березні (8 тис. 089 т або 359 вагонів).
Саме в цей час російські окупаційні війська вторглися на територію України з боку Білорусі та намагалися захопити Київ.
Натомість у серпні було ввезено лише 83 т (6 вагонів).
У соціальній мережі також наводиться перелік основних відправників вантажів вагонів з військовими вантажами та основні станції призначення (розвантаження) на Білоруській залізниці.
Натомість, за інформацією того ж джерела, обсяги вивезених боєприпасів із Білорусі до РФ в період березень–вересень 2022 року значно вищі – 65 тис. 89 т (1940 вагонів).
Найбільше за все вивезено у квітні 2022 року – 22 тис. 534 т (689 вагонів). На другому місці – вересень (14 тис. 479 т або 442 вагонів).
Основні станції відправлення (навантаження) на Білоруській залізниці:
- Добруш (21 тис. 549 т);
- Бронна гора (15 тис. 601 т);
- Центроліт (13 тис. 323 т).
Нагадаємо, що наразі спостерігається масове вивезення військової техніки із Білорусі до РФ.

