Новини, Перевезення, Укрзалізниця

У першому півріччі обсяг контейнерних перевезень залізницею зріс на 36%

За шість місяців 2026 року залізницею перевезено 155 тис. 595 ДФЕ. Про це йшлося під час зустрічі з представників АТ «Укрзалізниця» з відправниками контейнерів 30 липня, пише RAIL.insider.

Як зауважив заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, у січні–червні 2026 року залізницею транспортовано 155 тис. 595 ДФЕ. Порівняно з відповідним періодом торік зростання становить 36%.

Зауважується, що поточний показник є найвищим за останні шість років.

Окрім того, на тлі загального спаду перевезень частка контейнерів у загальному обсязі вантажопотоку демонструє ріст, сягнувши рекордної позначки 4,5%. Для порівняння: у 2024 році показник становив 3,6%, а торік — 3,4%.

Валерій Ткачов уточнив, що у загальному обсягу експорт посідає 58%. Серед основних вантажів — агропродукція (зерно, олія та шроти) і металургія.

Частка імпорту становить 31%. Ввозять до України переважно полімери та пластики, побутову техніку та машини.

Ще 11% припадає на внутрішні перевезення у контейнерах. Тут превалюють агропродукція, хімікати та чорні метали.

Зросла і частка використання фітингових платформ філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця». Наразі вона становить 34%. Водночас торік показник становив лише 21%.

Як повідомлялося раніше, контейнерні перевезення залізницею за 5 місяців 2026 року зросли на 43%.

Підписуйтесь на RAIL.insider у Viber і Telegram — тут найактуальніші новини, відео та події залізничної галузі.



Читайте також