Новини, Новини бізнесу, Рухомий склад

У січні КВБЗ планує збудувати 180 вантажних вагонів

На Крюківському вагонобудівному заводі передбачають виготовити не менше 180 вантажних вагонів у січні 2022 року. Це майже у 8 разів більше, ніж було побудовано за відповідний період торік, пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу підприємства.

«Ми поетапно збільшуємо випуск вантажних вагонів, зокрема у січні намічено виготовити і реалізувати не менше 180 одиниць», — заявив голова правління товариства Максим Крамаренко.

Водночас він наголосив на тому, що 2022 рік обіцяє бути непростим для вагонобудування: «Зокрема, через значне зростання цін на енергоносії, а отже, й на комплектуючі для вагонів».

Зауважимо, що у січні 2021 року підприємство скоротило виробництво до 23 одиниць рухомого складу. Це було на 90,9% менше, ніж у січні 2020-го.

Також КВБЗ планує взяти участь у тендері на постачання Укрзалізниці 30 плацкартних вагонів. Окрім того, на підприємстві триватиме робота і щодо виготовлення 80 вагонів, які завод має передати УЗ в межах договору на 100 одиниць. «Для цього необхідно активно працювати з постачальниками комплектуючих, виготовляти вчасно свої», — сказав Максим Крамаренко.

Акцентував очільник правління і на виготовленні дизель-поїздів. «На фінішну пряму виходить виготовлення п’ятого та шостого дизель-поїздів ДПКр-3. Як уже повідомлялося, на прохання УЗ ми внесли деякі зміни в їхню конструкцію для того, щоб адаптувати їх під конкретний маршрут, а саме — Київ—Аеропорт «Бориспіль». Завдання не з легких: збільшити пасажиромісткість і водночас зберегти місця для перевезення багажу, адже в аеропорт подорожувальники їдуть з однією, а то й кількома валізами», — пояснив голова правління ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Як повідомлялося раніше, КВБЗ має портфель замовлень на вантажні вагони у першій половині 2022 року.

Читайте також