Новини, Перевезення

У вересні кожен третій зерновоз розподілявся через ProZorro, — Валерій Ткачов

У вересні 33% зерновозів розподілено через аукціони ProZorro. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

За його словами, систематична робота по аукціонах почалася тільки у вересні 2021 року.

У період з 21 по 25 серпня 2021 року аукціони не проводилися, тому третя декада серпня не репрезентативна щодо проведення аукціонів.

У вересні навантажено 9888 зерновозів парку АТ «Укрзалізниця», зокрема:

  • за аукціонами — 3266 одиниць (33%);
  • за базовою ставкою — 6622 одиниці (67%).

«Тобто кожен третій зерновоз УЗ розподіляється через ProZorro.Продажі. Низька активність на аукціонах щодо зерновозів у вересні пояснюється перервою у збиральній компанії та тимчасовим зменшенням попиту. З початком збирання кукурудзи попит на зерновози відновиться і збільшиться частка вагонів, які розподіляються через ProZorro.Продажі», — уточнює представник УЗ.

Що ж до піввагонів, то загалом здійснена 42 101 вагоноотправка. Зокрема:

  • за поточними аукціонами — 5571 одиниця (13%);
  • за довгостроковими аукціонами — 25 849 одиниць (61%);
  • за базовою ставкою — 10 681 одиниця (25%).

«При цьому треба врахувати, що у відвантаженні за базовою ставкою враховані обов’язкові відправки вугілля для підготовки до опалювального сезону — за розпорядженням РНБО (щодоби відвантажується приблизно 250 піввагонів з вугіллям). Таким чином, за базовою ставкою розподіляється тільки 25% піввагонів УЗ, інші 75% парку розподіляються через процедуру аукціонів (довгострокові + поточні). Перед ЦТЛ стоїть завдання максимально збільшити кількість піввагонів, розподілених через аукціони», — резюмував Валерій Ткачов.

Як повідомлялося раніше, аналітики Rail.insider дійшли висновку, що за місяць з дати відновлення англійських аукціонів лише 13% піввагонів та 28,3% зерновозів УЗ реалізовано через електронну систему продажів ProZorro.

Читайте також