У Європейському Союзі розглядають можливість надання Україні до 1 млрд євро для викупу зерна у аграріїв. Про це заявив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, передає Rail.insider із посиланням на Укрінформ.
«Ми чекаємо рішення Європейського Союзу про виділення досить немаленької суми грошей для викупу якоїсь частини збіжжя в українських фермерів для того, щоб у них були кошти на посівну та виплати за паї. Сьогодні йдеться про 1 млрд євро. Побачимо, яке вони ухвалять рішення. Але це дуже важливо, щоб держава за європейські кошти викупила врожай», — сказав він.
Дмитро Соломчук зазначив, що така підтримка допоможе українським аграріям отримати кошти для подальшої роботи.
Також нардеп зауважив, що українські аграрії реалізують пшеницю у дунайських морських портах зі збитком 5060%.
«Через обстріли (дунайських портів, — ред.) піднялася вартість доставки та фрахт, який уже сягає 80–90 доларів за тонну. І зрозуміло, що аграрію ще потрібно довезти (зерно, — ред.) до портів. Зрозуміло, що аграрій отримує копійки і реалізує пшеницю у мінус 50–60%», — сказав він.
Посадовець порадив українським аграріям за можливості поки що не продавати збіжжя, а дочекатися зростання цін до рівня світових.
Як повідомлялося раніше Україна звернулася до Єврокомісії із закликом компенсувати аграріям вартість логістики.













