Міжнародні новини, Новини

Угорщина допоможе експортувати зерно з України

Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сіярто запропонував експортувати через Угорщину зерно, яке неможливо вивезти внаслідок блокади РФ українських портів. Про це посадовець заявив під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Люксембурзі в понеділок, 20 червня, передає Rail.insider із посиланням на «Укрінформ».

«Через Угорщину можна було б експортувати велику кількість зерна, яке зараз застрягло в Україні», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що міжнародна спільнота тижнями вимагає від РФ розблокувати експорт українського зерна, яке лишається в портах. Наразі частина зерна вивозиться альтернативними маршрутами через країни ЄС, наприклад через Румунію. Однак ці маршрути не можуть компенсувати відсутність експорту через морські порти України.

Перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що війна РФ проти України та блокада українських портів, що не дають змоги здійснити експорт мільйонів тонн зерна і спричиняють загрозу голоду у світі, є воєнним злочином, за який РФ доведеться нести відповідальність.

Він висловив підтримку зусиллям в рамках ООН з деблокування українських портів і морських торговельних шляхів у Чорному морі та висловив впевненість, що рішення цієї проблеми буде знайдено вже невдовзі.

Також у понеділок стало відомо, що міністерства закордонних справ, сільського господарства та розвитку ФРН проведуть 24 червня у Берліні міжнародну конференцію, присвячену продовольчій безпеці, зокрема порушуватиметься питання вивезення зерна з України. Гостями конференції стануть деякі міністри закордонних справ, зокрема і глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, що країни G7 можуть сформувати зелені коридори для експорту українського зерна.

Читайте також