Новини, Перевезення

Укрзалізниця хоче перетворити Мукачево на пасажирський залізничний хаб для міжнародних поїздів

У планах  Укрзалізниці  побудувати відсутній відрізок шляхів європейського стандарту колії 1435 мм протяжністю приблизно 500 м, дотягнувши його до залізничного вокзалу в Мукачеві. Про це журналістам ЦТС  розповів начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування Укрзалізниці Олександр Красноштан. За його словами, вже є  проект реконструкції колійного розвитку, для того щоб витягнути євроколію до вокзалу і організувати там дуже зручний пасажирський хаб

“Більш того, ми бачимо інтерес і з боку приватних європейських операторів працювати з нами і їздити в Мукачево. Вони бачать тут потужний пасажиропотік. І ми повинні це робити, тому що заробляємо на цьому”, – додав він.

Красноштан пояснив, що  проект з продовження шляхів з колією європейського стандарту не був реалізований раніше через обережність і виваженість менеджменту УЗ. Мовляв, є маса прикладів, коли в проект вкладалися кошти, а він не приносив прибуток.

“Для того, щоб цього не було, ми спочатку пішли шляхом мінімального вкладення і запустили рух, щоб подивитися чи є потенціал … ми поїздили в Будапешт, запускаємо рейс в Кошице, і вже бачимо, що потенціал є”, – резюмував Красноштан.

Читайте також