Укрзалізниця провела тендер щодо закупівлі 30 тис. тонн дизельного палива
Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця планує заощадити 11 млн доларів на закупівлях пального

Укрзалізниця має на меті зекономити на закупівлі дизельного пального понад 11 млн доларів протягом календарного 2020 року. Про це повідомляється на офіційному сайті Перевізника. Зазначається, що в межах проєкту із закупівлі дизельного пального з серпня 2019 року застарілі методи закупівель компанії трансформувались у відповідності до еталонних стандартів CIPS Corporate Excellence (програма вдосконалення закупівель) , у результаті чого конкуренція зросла з 3-4 до 8-12 учасників на тендер, маржа постачальників постійно знижувалася, а Укрзалізниця вже 9 місяців поспіль закуповує пальне нижче від рівня гуртового ринку. За весь період трансформації компанія вже заощадила 7,9 млн доларів США.

«Реформування системи закупівель Укрзалізниці – один із пріоритетів нашої роботи. За короткий термін нам вже вдалося досягти певних результатів, які відзначають наші міжнародні партнери. Попереду ще багато роботи, і я впевнений, що в нашій компанії буде вибудований сучасний, прозорий процес закупівель за кращими світовими зразками», — наголосив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Зазначимо також, що проєкт трансформації закупівель пального Укрзалізниці, що дозволив зекономити майже 8 млн доларів США, став фіналістом конкурсу CIPS Excellence in Procurement Awards.

«Укрзалізниця увійшла до шорт-листа найкращих проєктів року з державних закупівель в найпрестижнішому європейському конкурсі «CIPS Excellence in Procurement Awards» британського інституту закупівель та управління постачання (CIPS) із проєктом трансформації закупівель пального на базі категорійного менеджменту.
Велике конкурсне журі, що складалося з провідних британських та європейських експертів, відзначило успішну трансформацію найвитратнішої категорії закупівель Укрзалізниці (понад 300 млн доларів США на рік) за найкращими професійними стандартами», – повідомили в УЗ.

Фінал конкурсу пройде 16 вересня, коли проєкт Укрзалізниці змагатиметься з шістьма іншими від таких відомих державних установ, як Home Office, Ministry of Defence та NHS. Ідеться про проєкти Міністерства внутрішніх справ Великої Британії із закупівель для створення центру утримання нелегальних мігрантів у Гатвіку та договірного розміщення, Міністерства оборони цієї ж країни із закупівель для виправлення проблем інформаційної мережі та проєкт із закупівель NHS England та NHS Improvement для застосування нової концепції в середовищі державних закупівель, що підтримують ліквідацію гепатиту С.

Нагадаємо, що найбільшим постачальником дизельного пального для Укрзалізниці в першому півріччі 2020 року стала компанія «Торум» з орбіти групи «Трейд коммодіті», поставивши підприємству 42 тис. тонн або 33% від усього обсягу.

Читайте також