Укрзалізниця та Укравтодор розробили механізми збільшення обсягів перевезень щебеневої продукції  для "Великого будівництва"
Новини, Інфраструктура, Перевезення

Укрзалізниця та Укравтодор розробили механізми збільшення обсягів перевезень щебеневої продукції для “Великого будівництва”

Укрзалізниця та Укравтодор визначили механізми збільшення обсягів доставки щебеневої продукції залізничним транспортом для будівництва доріг. Під час спільної зустрічі, на якій були присутні представники УЗ, Укравтодору та підприємств щебеневої галузі, Укрзалізниця звернула увагу на необхідності спільно із ринком удосконалювати логістичні процеси усіх учасників дорожнього будівництва.

Як підвищити ефективність та зменшити витрати Укрзалізниці

  • Щоб підвищити ефективність та зменшити витрати залізничного перевізника Укрзалізницею було запропоновано визначити пріоритетну кількість станцій навантаження та вивантаження. Укрзалізниця надала перелік станцій, які пропонується розглядати як базові для оптимізації перевізного процесу: 50 для навантаження та 88 для вивантаження.

“За характером дислокації станцій прибуття та вивантаження щебеню на залізничній мережі можна виділити 5 великих осередків та приблизно 10 більш дрібних, де забезпечується вивантаження переважної кількості цього виду вантажу. Великі осередки розташовані в районі міст: Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Київ і Харків. Серед другорядних можна виділити Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь та Миколаїв. Тут розташовано по кілька станцій на незначних відстанях одна від одної”, – зазначили в УЗ.

  • Укрзалізниця запропонувала одержувачам вантажів створити майданчики для складування щебеню«дорожні хаби» з можливим використанням надлишкових ділянок, що є у розпорядженні компанії.

Це економічно виправдано, оскільки існують значні цінові коливання вартості перевезень між «високим сезоном» та «міжсезонням». Також пропонується довіз «останньої милі» здійснювати найбільш ефективним видом транспорту з хабів під час реалізації проєктів.

  • Збільшити перевезення щебеневої продукції допоможуть також маршрутні відправлення, коли від одного відправника до одного одержувача з однієї станції відправлення на одну станцію вивантаження відправляється не менше 40 вагонів.

«Впровадження такої системи перевезення щебеню дозволить збільшити обсяги до 30% і одночасно прискорити терміни доставки. Окрім цього зменшиться навантаження на автошляхи, які сьогодні приймають на себе додатковий удар через збільшення обсягу перевезень дорожніх матеріалів», – підкреслив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Обсяги перевезення щебеню коливаються у межах максимального значення у жовтні – 1,8 млн тонн та мінімального у січні – 0,8 млн тонн. Щебінь належить до позакласного виду вантажу і тому перевозиться за низькими тарифами.

«Для досягнення максимального економічного ефекту та повного виконання програми ремонту доріг, необхідні ретельне планування перевезень цього виду вантажу та оптимальні логістичні маршрути, а також врахування сезонності перевезень такого виду вантажу», – зауважив Андрій Рязанцев.

Укрзалізницю залучать до ремонту та будівництва автошляхівРаніше ми повідомляли про те, що Укравтодор координуватиме роботу Укрзалізниці для того, аби та вчасно підвозила вантажі, необхідні для будівництва та ремонту доріг.

Нагадаємо, що вже 1 березня в Україні стартує програма “Велике будівництво”, мета якої – інфраструктурна модернізація. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з керівниками ОДА.

“2020 — це рік “Великого будівництва”, інфраструктурної модернізації України. У кожному регіоні за своєчасний старт і реалізацію проєкту “Велике будівництво” відповідають голови облдержадміністрацій”, — зазначив він.

За словами Гончарука, програма “Велике будівництво” передбачає масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні.

Нагадаємо, що минулого року УЗ перевезла на 19% будматеріалів менше. На думку експертів, одна з причин — акцентування уваги на перевезенні зернових.

Читайте також