Новини, Тарифи, Укрзалізниця

УЗ може втратити мінімум 12 млрд грн через оскарження рішення про підвищення тарифів, — думка

Компанія «Азовсталь» звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати ухвалене в серпні рішення Міністерства інфраструктури про підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення. Суд вирішив розглядати справу у спрощеному порядку. Про це написав на своїй сторінці у Facebook очільник Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков, передає Rail.insider.

«Аби легше зрозуміти, що таке спрощене виробництво, уявіть: вас звинуватили, що ви не повертаєте кредит, який і не брали. Але вас до суду не викликали, вашу позицію не слухали, а ви дізналися про цей процес тільки з рішення суду, який уже відбувся без вас», — наголосив експерт.

За його словами, «Азовсталь» вирішила “тишком звернутися до суду із сумнівною репутацією, щоб УЗ втратила мінімум 12 млрд грн: 2 млрд грн — цього року та 10 — наступного”.

Зауважимо, що кошти, отримані в результаті рішення МІУ, планувалося спрямувати на ремонт та електрифікацію колій.

Сергій Биков погодився з тим, що підвищення тарифів насамперед впливає на прибутки металургів та підприємства залізорудної промисловості: «Заради справедливості, після підвищення тарифів частка транспортування у загальній вартості залізної руди зросла лише з 2 до 3%».

Окрім того, Сергій Биков навів дані про тарифи в Україні та Європі. «Після другої хвилі (з 1 січня 2022 року) підвищення тарифів на перевезення тієї ж залізної руди в Україні становитиме 8,74 долара. Для порівняння: у Польщі тариф сягає 51,68 долара, у Словаччині — 45 доларів та навіть у Румунії — 25,17 долара. Наразі в Україні тарифи ще нижчі».

Нагадаємо, що це вже друга спроба «Азовсталі» оскаржити рішення МІУ. Перше подання суд відхилив.

Читайте також