В Укрзалізниці заявили про борг у 500 млн грн за пільгові перевезення від місцевої влад
Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

УЗ подовжила на місяць терміни подання пропозицій на тендер із закупівлі 80 поїздів

АТ «Укрзалізниця» подовжило до 1 грудня 2021 року термін приймання заявок на участь у тендері з постачання 80 нових приміських і регіональних поїздів. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

За оприлюдненими даними, до товариства надійшло понад 130 запитань, а також офіційні звернення щодо надання додаткового часу для підготовки тендерних пропозицій. «Рішення було прийнято у зв’язку з активним інтересом потенційних учасників, запитами від них на надання додаткового часу для підготовки якісної тендерної документації та цінових пропозицій і прагненням АТ «Укрзалізниця» дати вичерпні відповіді на уточнюючі запитання від усіх учасників», — зауважується у повідомленні.

Тож термін подачі відтепер — 1 грудня 2021 року, а аукціон із закупівлі найбільшої партії за часів незалежності України пасажирського рухомого складу відбудеться 6 січня 2022 року.

Зауважимо, що в межах зазначеного тендера компанія планує придбати 60 електропоїздів для приміських перевезень та 20 електропоїздів для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Приміські поїзди будуть задіяні у проєкті City Express.

Загалом до участі в тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda, Крюківський вагонобудівний завод та інші.

Співпраця з переможцем тендера розрахована на 5 років, тож поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року.

«До процесу розробки технічних вимог до приміських і регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці та представники провідних міжнародних та українських виробників. У межах співпраці з Deutsche Bahn до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти DB Regio, які оперують одним із найбільших парків регіонального рухомого складу в Європі», — уточнюється у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, в УЗ обґрунтували ціну тендера щодо придбання 80 пасажирських поїздів.

Читайте також