zerno
Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ провела перші «воєнні» аукціони з розподілу зерновозів

Укрзалізниця 20 червня провела перші аукціони з розподілу зерновозів після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Про це пише Rail.insider із посиланням на ProZorro.Продажі.

На торги виставлялися вагоновідправки у вагонах філії «Центр транспортної логістики» на період з 1 по 5 липня. УЗ розігрувала по 100 вагонів на кожну із дат (один лот на 50 вагонів, два лоти на 20 зерновозів та один лот на 10 вагонів).

За даними системи, усі лоти вдалося реалізувати. У торгах брали участь від семи до 11 учасників. За стартової ставки у 2167 грн/добу найвища із запропонованих сягнула 3801 грн/добу у лоті на 10 вагонів.

Зауважимо, що усі вагоновідправки на 20 та 50 вагонів виграла одна компанія — ТОВ «Кернел-Трейд»; остаточна ціна коливалася в межах 2501 — 3401 грн/добу.

Нагадаємо, що УЗ відновила проведення аукціонів з розподілу зерновозів у ProZorro, що були перервані через масштабне вторгнення РФ в Україну 24 лютого.

Водночас Український клуб аграрного бізнесу закликав бойкотувати аукціони УЗ через можливе значне зростаннє ставок на користування вагонами.

Для порівняння середня ставка на зерновози на торгах, проведених в середині лютого, становила близько 2,2 тис. грн/добу. Натомість у жовтні минулого року ставки на аукціонах сягали майже 6 тис. грн/добу.

 

Читайте також