Обсяг перевезення зернових та продуктів помелу скоротився на 19,9%
Новини, Економіка, Новини бізнесу

УЗА: Аграрний сектор може не отримати близько $11-12 млрд фінансування

Через невиконання я виробниками та торговими компаніями форвардних контрактів, міжнародні компанії можуть зазнати значних втрат, що врешті-решт може призвести до того, що аграрний сектор України може отримати значне недофінансування. Про це під час пресконференції «Дефолти аграріїв за форвардними контрактами. Чи обвалить це економіку України?» заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

В УЗА підрахували, що при експорті з України 55-60 млн т зерна, аграрний сектор може не отримати близько $11-12 млрд фінансування, а також банки перестануть кредитувати виробників чи значно підвищать відсотки за кредитами через ризики невиконання контрактів. У підсумку це призведе до падіння виробництва зернових та експорту з України.

Зерновики пояснюють, що подібна ситуація може склалася через те, що на фоні значного зростання цін на зерно, з’явилися виробники і торгові компанії, які вирішили не виконувати підписані раніше форвардні контракти на постачання зерна. Форвардні контракти, зі свого боку, є інструментом хеджування ризиків аграріїв від падіння цін в період збору врожаю, коли ринок насичується зерном нового врожаю.

«Цьогоріч ситуація склалася інша, ціни виросли, тому знайшлися недобросовісні учасники ринку, які вирішили не виконувати контракти. На глибоке переконання УЗА уряд та профільне міністерство, як і держава в цілому, є творцями правил гри, у тому числі й на зерновому ринку, яких повинні дотримуватися і виконувати умови всі учасники ринку без винятку», – зазначив Горбачьов.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду та міністерства із закликом сприяти та стимулювати виконанню всіма учасниками ринку своїх зобов’язань, дотримання ними законодавства та виконання укладених контрактів.

«В іншому випадку це загрожує згортанню фінансування галузі покупцями, міжнародними компаніями, які забезпечують до 30% фінансування посівної кампанії – через постачання насіння, добрив чи через гарантії банкам, що вони гарантовано викуплять зерно майбутнього врожаю», – зазначив Микола Горбачьов.

Раніше в Європейській бізнес асоціації розкритикували заяви деяких аграрних асоціацій щодо неможливості виконання форвардних контрактів на постачання агропродукції. Зі свого боку УЗА планує створити реєстр недобросовісних контрагентів через дефолти на ринку зерна.

Читайте також