Міжнародні новини, Новини

В Естонії переобладнають локомотиви задля скорочення викидів

Компанія Stargate та естонський логістичний оператор Operail будуть співпрацювати у проєкті щодо переобладнання локомотивів. Очікується, що кожен оновлений локомотив щороку заощаджуватиме 370 т викидів CO₂. Про це пише Rail.insider із посиланням на railway-technology.

Фірма, що займається водневими рішеннями, OÜ Stargate Rail підписала лист про наміри з естонською залізничною логістичною компанією Operail щодо перетворення дизель-електричних локомотивів на електровози з паливними елементами без викидів.

У межах проєкту з модернізації літій-іонні батареї та силовий агрегат із нульовим рівнем викидів, що складається з паливних елементів з полімерно-електролітною мембраною, замінять дизельні генератори локомотивів. Після переобладнання ці машини працюватимуть як маневрові локомотиви.

Співпраця компаній складатиметься з двох етапів. У межах першого до кінця наступного року збудують прототип електровоза на водні. Потім компанії мають намір переобладнати ще 40 одиниць. Після трансформації кожен такий локомотив щороку заощаджуватиме 370 т викидів CO₂.

Технічний директор Stargate Rail Райнер Кюнгас зазначив: «Модернізація дає змогу довше використовувати наявні локомотиви, які в майбутньому б не відповідали нормам викидів».

«Operail зосередила свою діяльність на екологічності. В Естонії це досягається шляхом електрифікації основних залізничних ліній, але не вирішує питання викидів при маневрових операціях», — наголосив голова правління компанії Operail Рауль Тоомсалу.

Як повідомлялося раніше, CZ LOKO продовжує співпрацю з естонською Operail з модернізації локомотивів GE. Водночас перший естонський локомотив на газі працюватиме з осені.

Читайте також