Інфраструктура, Новини, Порти

В Одеському порту відновлять колії, які не працювали майже 20 років

В Одеському порту відновлять колії, які були виведені з експлуатації на початку 2000-х рр. Мова йде про залізничні колії № 31–32 на причалах № 9–10 Карантинної гавані. Обидві причальні гілки мають протяжність понад 180 метрів і вміщують по 13 вантажних вагонів. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

Роботи з їхнього відновлення почалися в середині цього року на прохання стивідорної компанії, яка розвиває свій бізнес в Одеському порту. Станом на початок грудня виконано 60% обумовленого контрактом обсягу робіт.

“Портовий оператор «Новолог», який тривалий час експлуатує потужності Платонівського молу, в останні два роки значно наростив вантажообіг і диверсифікував номенклатуру вантажів. Першим кроком стане відновлення залізничних колій на причалах 9–10, які дають можливість додатково подавати під вивантаження 26 вагонів. Довго не могли запустити цей проект, і ось нарешті в четвертому кварталі роботи були розпочаті після проведення торгів на платформі «Прозорро» і укладення відповідного договору”, – розповів начальник адміністрації порту Руслан Сахаутдінов.

Наразі усі будівельні роботи ведуться згідно з графіком. Планується, що до кінця поточного року нові фронти вивантаження будуть введені в експлуатацію.

В Одеському порту відновлять колії, які не працювали майже 20 років

Нагадаємо, що наступного року Укрзалізниця планує розвивати інфраструктуру припортових станцій і під’їзних шляхів до них для збільшення їхньої пропускної спроможності. Наразі Перевізник спільно з АМПУ намагається реорганізувати рух в Одесі так, щоб збільшити пропускну спроможність.

Читайте також