Тарифи, Новини, Перевезення

В Укрзалізниці презентували нову методику ціноутворення на використання вантажних вагонів

Новостворена філія «UZ-Cargo» АТ «Укрзалізниця» розробила план встановлення ринкових цін на використання вантажних вагонів. Про це повідомляє пресслужба УЗ. У компанії кажуть: пішли на такий крок через втрати значної частини обсягу вантажоперевезень у власних вагонах Укрзалізниці.

В УЗ пояснюють: нова методика ціноутворення залежить від так званого відсотка утилізації вагонів. Він є співвідношенням задіяного парку власних вагонів Укрзалізниці у перевезеннях до корисного парку власних вагонів кожного типу вагону. Також при розрахунках враховуватиметься початкова ставка за використання вагонів Укрзалізниці для кожного їх типу, яка затверджується рішенням правління компанії.

«Відтак, якщо відсоток утилізації становитиме менше 65%, а при цьому частка використання власних вагонів Укрзалізниці становитиме менше 90%, – фактична ставка переглядатиметься поетапно в бік зменшення, а якщо відсоток утилізації становитиме більше 65% – поетапно у бік збільшення. У разі, якщо відсоток утилізації становитиме менше за 65%, а водночас частка використання власних вагонів Укрзалізниці становитиме більше 90% – фактична ставка, що діяла на момент перегляду, не змінюватиметься або потребуватиме окремого рішення правління. Крім цього, фактична ставка не переглядатиметься, якщо відсоток утилізації змінився на 3% у бік збільшення чи зменшення до показника місяця, у якому здійснювалась остання зміна такої ставки. Один крок для збільшення або зменшення вартості приймається на рівні 100 грн», – пояснюють нововведення в УЗ.

Зазначимо, що відповідне рішення правління Перевізника ухвалило ще 30 грудня. Докладніше читайте ТУТ.

Читайте також