Рухомий склад, Новини

В ЄБА закликали Укрзалізницю передати повноваження щодо контролю за ремонтами вагонів Державній службі України з безпеки на транспорті

Європейська бізнес асоціація звернулася до Міністерства інфраструктури України із проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалась із безпекою на залізничних шляхах. Про це повідомляється на офіційному сайті асоціації.

Зокрема йдеться про необхідність дотримання усіма власниками вантажних вагонів – як Укрзалізницею, так і приватними компаніями – термінів виконання планових ремонтів вагонів.

«Беручи до уваги важливість безпеки на залізниці, експерти Комітету з логістики асоціації вважають за необхідне після завершення реформування Укрзалізниці передати повноваження щодо контролю за ремонтами вагонів Державній службі України з безпеки на транспорті для комплексного розв’язання цього питання», – ідеться в повідомленні.

Крім цього, переконані в асоціації, Укрзалізниці необхідно забезпечити капітальний ремонт та реконструкцію залізничних колій на найближчі п’ять років до 1000 км на рік.

«На сьогодні вже по одній третій всієї протяжності залізничних колій, а це близько 8,5 тис. км, прострочені планові ремонти, а на 1,1 тис. км діють обмеження швидкості», – навели статистику в асоціації.

Зазначимо, що зараз питанням контролю за ремонтами вагонів опікується безпосередньо Укрзалізниця.

Напередодні в УЗ заявили, що компанія  протягом січня-лютого 2021 року відремонтувала плановими видами ремонту на власних потужностях 2816 вантажних вагонів власності підприємств.  Указана цифра на понад 8% перевищує планове завдання.

Читайте також