В Європейській бізнес асоціації назвали 8 рішень парламенту які підтримають бізнес
Новини, Новини бізнесу

В Європейській бізнес асоціації назвали 8 рішень парламенту, які підтримають бізнес

Експерти Європейської бізнес асоціації запропонували парламенту  8 кроків, які потрібно зробити задля підтримки економічної активності.

«Бізнес очікує, що в найближчий час Рада все ж проведе позачергове засідання. Адже назріло чимало важливих питань. По-перше, вони стосуються співпраці з МВФ, яка особливо критична в ситуації з коронавірусом для країни. Без цієї допомоги країні прийдеться, м’яко кажучи, дуже скрутно. Крім того, аби зменшити і так надвеликий тиск на бізнес, особливо через продовження карантину, ми від Асоціації надіслали до Ради ще 6 пропозицій», – розповіла виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Зокрема експерти Асоціації пропонують:

  1. Продовжити співпрацю з МВФ та міжнародними фінансовими інституціями.
  2. Не ухвалювати невиважених рішень, які можуть ще більше дестабілізувати ситуацію, та врегулювати деякі питання оподаткування, перевірок, соціальних виплат, аби розділити додаткове навантаження на бізнес між компаніями та державою.
  3. Скасувати штрафні санкції та нарахування пені за порушення правил обліку пального та спирту етилового, а також порушення строків нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку та рентної плати до 31 травня 2020 року.
  4. Передбачити на час дії мораторію призупинення перебігу всіх процесуальних строків щодо оскарження рішень контролюючих органів як у адміністративному, так і в судовому порядку.
  5. Розглянути можливість зниження ставок податків на доходи фізичних осіб. А зниження ставок податків на фонд оплати праці дозволить роботодавцям утриматись від скорочення персоналу.
  6. Запровадити виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності працівників коштом Фонду соціального страхування з 1-го дня хвороби.
  7. Звільнити страхові внески за договорами добровільного медичного страхування здоров’я працівників від оподаткування ПДФО та військовим збором.
  8. Скасувати оподаткування доходів від банківських депозитів як фізичних, так і юридичних осіб.

У Європейській бізнес асоціації переконані, що ці заходи можуть допомогти багатьом бізнесам втриматися на плаву та зберегти робочі місця своїм співробітникам.

Читайте також