Новини, Укрзалізниця

Вартість непрофільних активів УЗ на аукціонах зростала у понад 20 разів

Учора Укрзалізниця розпочала продаж непрофільних активів. Загалом планувалося 12 аукціонів, та сім із них не відбулося. Про це пише Rail.insider із посиланням на ProZorro.Продажі.

Приміщення, що розігрувалися в інших п’яти лотах, розташовувались у Києві (три об’єкти), Смілі та Кривому Розі.

Вартість першого реалізованого об’єкта нерухомості за результатами аукціонів зросла у 5 разів. Йдеться про магазин та частину підвалу в місті Сміла. Загальна площа приміщення — понад 2 тис. м2, вартість — 15,5 млн грн, початкова ціна — майже 3 млн грн.

Магазин у Кривому Розі або, як зазначається у назві аукціону, «нежиле приміщення літ. А-5, вбудоване в перший поверх житлового будинку літ. А-5Ж і ганок») загальною площею 89 м2 мав початкову вартість 443 тис. грн. Та переможець торгів за нього віддасть 5 млн грн.

Група приміщень у Києві на вулиці Волгоградській мала загальну площу 845,6 м2. Початкова ціна —  приблизно 1,5 млн грн. Остаточна вартість сягнула 13,1 млн грн.

У столиці пропонували ще одну групу приміщень — на проспекті Науки. Загальна площа — 126,3 м2, початкова вартість — 192,4 тис. грн. Переможцю вони вартували 1,4 млн грн.

Комплекс об’єктів у Києві на вулиці Ташкентській складався із таких споруд: адміністративно-складська будівля, заглиблений склад, будівля пост-блоку, спиртосховище та гараж. Загальна площа становила 5,8 тис. м2. Стартова ціна також чималенька — 8,3 млн грн. Остаточна вартість комплексу зросла у понад 22 рази і сягнула 183,9 млн грн.

Загальна сума, що має надійти Укрзалізниці від продажу цих непрофільних активів, — 218,9 млн грн.

«Зростання вартості об’єктів свідчить: перші аукціони з продажу непрофільних активів — успішні. Фіксуємо хорошу конкуренцію: у кожному лоті від 14 до 44 учасників. Кошти спрямуємо на ремонт інфраструктури та рухомого складу у пропорції 50/50%», — зазначив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Він додав, що аукціони планується проводити щотижня та виставити на продаж до кінця року об’єктів на загальну суму понад 500 млн грн.

Уже 5 жовтня УЗ запропонує до продажу дві аптеки (в Ужгороді та Івано-Франківську), магазин у Дніпрі, а також «вбудовано-прибудоване приміщення та навіс» у Кривому Розі.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця оголосила «Великий розпродаж».

На фото: магазин у Кривому Розі

Читайте також