«Велике будівництво» : Укрзалізниця запропонувала створити майданчики для складування щебеню
Новини, Перевезення

«Велике будівництво»: Укрзалізниця запропонувала створити майданчики для складування щебеню

Створення майданчиків для складування щебеню — один з механізмів збільшення обсягів доставки щебеневої продукції залізничним транспортом для будівництва доріг. Про це заявив, директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. Він переконаний, що для оптимізації логістики Укрзалізниця запропонувала одержувачам вантажів створити майданчики для складування щебеню — «дорожні хаби». Для них можна використовувати надлишкові ділянки, що є у розпорядженні залізничної компанії.

За словами Рязанцева, створення складів економічно виправдане, оскільки вартість перевезень змінюється в піковий період і міжсезоння. За даними УЗ, обсяги транспортування щебеню коливаються в межах максимального значення у жовтні (1,8 млн т) та мінімального у січні (0,8 млн т).

«Для досягнення максимального економічного ефекту та повного виконання програми ремонту доріг необхідне ретельне планування перевезень цього виду вантажу й оптимальні логістичні маршрути, а також врахування фактора сезонності», — зауважує Андрій Рязанцев.

Також в Укрзалізниці переконані, що маршрутизація щебеневих вантажів дасть змогу збільшити обсяги перевезень до 30 % і водночас прискорити терміни доставки. Окрім того, зменшиться навантаження на автошляхи, які сьогодні приймають на себе додатковий удар через збільшення обсягів перевезень дорожніх матеріалів.

Нагадаємо, що вже 1 березня в Україні стартуала програма “Велике будівництво”, мета якої інфраструктурна модернізація.  Програма передбачає масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні.

Відзначимо, що минулого року УЗ перевезла на 19% будматеріалів менше. На думку експертів, одна з причин — акцентування уваги на перевезенні зернових.

Логістику «будівельних» перевезень планується узгоджувати в координації з Укравтодором під час щотижневих нарад відповідного оперативного штабу. Перше його засідання заплановане на 17 березня.

Читайте також