Віктор Довгань: Укрзалізниця не готова до конкуренції
Новини, Укрзалізниця

Віктор Довгань: Укрзалізниця не готова до конкуренції

Радник міністра інфраструктури Віктор Довгань вважає, що Укрзалізниці потрібен потужний конкурент на ринку, проте вона до нього не готова. Про це він заявив у інтерв’ю журналістам Rail.insider. За словами Довганя, Укрзалізниця буде готова до конкуренції лишень за виконання двох умов:

  • Створення окремого незалежного тарифного регулятора 

Немає чіткого тарифу доступу до інфраструктури. Є законопроєкт про створення Нацкомісії з тарифів на транспорті. Має бути, по-перше, окремий незалежний регулятор за принципом енергетичного ринку, який встановлює тарифи. Так УЗ-Cargo з іншим компаніями отримає чіткий визначений тариф, який буде покривати відновлення інфраструктури та амортизацію“,  зазначив Довгань.

  • Поява інвестиційного проєкту із виробництва електричних локомотивів

Це потрібно зробити до утворення конкуренції на ринку вантажних перевезень. Ми сподіваємося, що найближчим часом відбудеться конкурс на постачання й спільне виробництво локомотивів. Дуже важливе спільне виробництво на заводах УЗ, аби рівень локалізації починався від 5-10% й поступово зростав до 40%”,  — наголосив радник міністра інфраструктури.

Нагадаємо, що Укрзалізниця планує оголосити офіційний конкурс щодо придбання електровозів. У наступні 5-7 років заплановано придбати 205 магістральних електровозів, з яких 135 — перемінного струму.

Читайте також