Укрзалізниця запровадить «голландські аукціони» для розподілення вагонів
Відкрита аналітика, Новини, Перевезення

Як вплинуло на залізничні показники широкомасштабне вторгнення РФ

Широкомасштабне вторгнення російської армії в Україну 24 лютого значно вплинуло на більшість основних показників роботи залізничного транспорту. Про це повідомляють експерти Rail.insider у черговому випуску аналітики видання, в якому зібрано підсумкові дані за березень 2022 року.

Перше, на що вплинула військова агресія – навантаження у вагони. Негативна динаміка спостерігалася щодо основних типів рухомого складу. Так, обсяги навантаження у піввагони впали приблизно у 2,5 рази порівняно з березнем 2021 року, у зерновози – майже у 3,5 рази. Проте ситуація була нерівномірною протягом місяця – ближче до кінця звітного періоду спостерігалося зростання обсягів.

З іншого боку у березні стрімко зріс оборот вагонів. Середній час обороту піввагона збільшився майже на 6 діб, а зерновоза – на 10 діб. Значно менш суттєво змінився показник для критих вагонів та цистерн.

Разом із тим, бойові дії майже не вплинули на розподіл парку приватних вагонів та рухомого складу власності Укрзалізниці на ринку. Частка у навантаженні вагонів приватних підприємств продовжує домінувати.

Детальну та повну інформацію можна отримати при оформленні передплати на аналітику Rail.insider.