Європейський інвестиційний банк надасть польській PKP Cargo кредит у 200 млн євро на оновлення рухомого складу
Новини, Міжнародні новини

ЄІБ надасть польській PKP Cargo кредит у 200 млн євро на оновлення рухомого складу

Європейський інвестиційний банк підписав кредитну угоду на максимальну суму 200 (перший транш 60 млн євро) мільйонів євро для модернізації рухомого складу PKP Cargo. Про це повідомляє railwaypro.com.

Минулого року компанія підписала кілька контрактів з виробниками рухомого складу. Так, у вересні з Newag було підписано контракт на 113,5 млн євро на закупівлю 31 електровозу Dragon 2. Виробник поставить 7 електричних локомотивів, оснащених дизельними генераторами та 24 двосистемні локомотиви. Машини мають прибути в парк PKP Cargo до 2022 року.

Також, у 2019 році польський вантажний оператор замовив у Siemens локомотиви Vectron MS за контрактом на суму 24,5 млн євро, який також включає послуги з технічного обслуговування. Наразі компанія PKP Cargo вже експлуатує має понад 20 локомотивів Vectron.

План модернізації рухомого складу PKP Cargo включає й контракт на суму 80,6 млн євро, підписаний з Tatravagónka щодо постачання 936 вагонів-платформ. Протягом цього року виробнику буде поставлено 400 одиниць, 298 од. наступного року й 188 вагонів у 2022 році. Крім цього, польський залізничний оператор має намір придбати додатково ще 220 вагонів-платформ для задоволення попиту.

Також повідомляється, що  PKP Cargo, Агентство промислового розвитку (ARD) та Wagonami Świdnica (виробник рухомого складу, що належить Greenbrier) домовилися про спільні участь у виробництві та ремонті вантажних вагонів оператора. Компанії вибрали декілька заводів, включаючи завод вагонів Gniewczyna, де в цьому році мають розпочати виробництво.

Нагадаємо, раніше польська PKP Cargo зайшла на ринок литовських вантажних перевезень. Відповідний договір на використання залізниці Литви компанія уклала з місцевим оператором інфраструктури Lietuvos Geležinkeliai.

Читайте також