Європейський парламент підтримав значне підвищення мит на російські та білоруські добрива і частину сільгосппродукції. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Економічну правду».
Нові ставки мають обмежити фінансування війни проти України й зменшити ризики для продовольчої безпеки ЄС.
Із 1 липня мита на деякі азотні добрива зростатимуть поступово — від нинішніх 6,5% до приблизно 100%. Це фактично зупинить торгівлю. Ще на деякі товари, зокрема м’ясо, молочну продукцію, фрукти та овочі, накладуть додаткове 50% мито.
У 2023 році понад 70% добрив, які використовувалися в ЄС, були азотними — і чверть таких добрив імпортували саме з РФ. Загальна вартість цих поставок — приблизно 1,3 млрд євро.
На тлі рішень ЄС речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що внаслідок нових мит добрива для європейців здорожчають, а їхня якість знизиться. Він додав, що попит на російські добрива на інших ринках залишається високим і що «російські добрива — найвищої якості».
Нові мита також торкнуться ще 15% аграрного імпорту з РФ, який раніше не обкладався тарифами. Йдеться про товари на суму 380 млн євро. Імпорт із Білорусі у 2023 році становив 92 млн євро щодо сільгосппродукції та 30 млн — щодо добрив.
В Єврокомісії пояснили, що імпорт добрив із РФ створює ризик політичного тиску з боку Москви та загрозу стабільності агросектору ЄС. За їхніми словами, мита також підтримають внутрішнє виробництво та допоможуть диверсифікувати постачання.
Як повідомлялося раніше, найбільша аграрна асоціація ЄС не підтримала мита на добрива з РФ та Білорусі.













