Укрзалізниця, Новини

З 1 серпня акціонерні товариства та заводи Укрзалізниці перейдуть на закупівлі через ProZorro

Акціонерні товариства та заводи, що на 100% належать АТ «Укрзалізниця», вже з 1 серпня переведуть усі закупівлі в електронну систему ProZorro, яка об’єднує водночас всі авторизовані електронні майданчики. Про це повідомив в.о. голови правління компанії Іван Юрик.

В УЗ переконані — такий крок дозволить залучати ширше коло учасників, на відміну від окремо взятого електронного майданчика з його обмеженим колом користувачів, та надавати фактично повний контроль за прозорістю закупівель як безпосередньо компанії, так і суспільству, ЗМІ, контролюючим органам тощо.

«На жаль, ще донедавна існувала практика, коли наші заводи та інші підприємства закуповували товари та послуги на різних окремих комерційних електронних майданчиках або без конкурсу взагалі, адже вони не мали правового статусу «замовників», що визначений законом «Про публічні закупівлі». На виході ми мали відсутність логіки перебігу та результатів торгів і фактичну можливість закупівлі у домовлених посередників», — підкреслив Іван Юрик.

Очільник компанії також повідомив, що Укрзалізниця вже має перші позитивні результати аналогічного рішення щодо окремих закупівель власне самого АТ «Укрзалізниця».

«З лютого цього року наші філії провели 41 процедуру закупівель товарів для запобігання Covid-19 з використанням вказаного інструмента «Допорогова закупівля», й результат не заставив себе довго чекати — маємо економію коштів від очікуваної ціни понад 27 %. », — резюмував він.

Нагадаємо, на першій закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів у сезоні 2021/2022 Укрзалізниця зекономила близько 30 %.

 

Читайте також