Новини, Перевезення, Укрзалізниця

За 10 місяців залізницею перевезено майже 147 млн т вантажів

У січні–жовтні 2024 року залізничним транспортом перевезено 146,9 млн т вантажів. Про це йшлося під час засідання Експортного офісу при УЗ 14 листопада, пише Rail.insider.

За оперативними даними, упродовж жовтня 2024 року залізницею перевезено 15,1 млн т вантажів. Це на 8,8 % більше порівняно із вереснем. Загалом у січні–жовтні 2024 року залізницею транспортовано 146,9 млн т вантажів. Зростання до аналогічного періоду торік становить 21,9%.

В експортному сполученні у жовтні перевезено 7,2 млн т вантажів. Обсяг перевищує показник вересня на 15,7%. За 10 місяців 2024 року залізницею експортовано 71,1 млн т, що на 64,2% більше, ніж за відповідний період торік. Частка експорту вантажів за цей період у загальних обсягах перевезень становила 48% (за аналогічний період торік — 36%).

Як зауважив заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, показники загального обсягу перевезення вантажів та на експорт за 10 місяців є рекордними за воєнний час.

За підсумками січня–жовтня 2024 року обсяги експорту вантажів за номенклатурою розподілилися так:

  1. зернові вантажі — 28,85 млн т (40,6%),
  2. руда залізна і марганцева — 27,67 млн т (38,9%),
  3. чорні метали — 4,33 млн т (6,1%);
  4. мінбудматеріали — 3,49 млн т (4,9%).

Як повідомлялося раніше, за дев’ять місяців залізницею перевезено рекордний обсяг зернових вантажів.



Читайте також