За минулий рік Укрзалізниця сплатила 21,8 млрд грн податків
Новини, Укрзалізниця

За минулий рік Укрзалізниця сплатила 21,8 млрд грн податків

У 2019 році Укрзалізниця сплатила понад 21,8 млрд грн (без урахування ПДВ) податків та зборів до державного та місцевих бюджетів. Це майже 24% від чистого доходу компанії, який склав 90,4 млрд грн. Про це заявив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик, повідомляє пресслужба залізничників.

За його словами, порівнюючи з минулим роком, відрахування до бюджетів усіх рівнів зросли на 37%. При цьому, податкове навантаження значно випереджає темп росту доходів. Наприклад, у 2018 році податкове навантаження складало 19,1 % чистого доходу, у 2017 — 17,8 %, у 2016 — 15,6 %.

Зокрема, за минулий рік до державного бюджету Перевізник відрахував майже 11,9 млрд грн. З яких понад 7,3 млрд грн — ПДВ, 1,8 млрд грн — податок на прибуток, 118 млн грн — дивіденди, 590 млн грн — військовий збір та інше. Також понад 8,2 млрд грн сплачено єдиного соціального внеску. Крім того, минулого року на 52,5% збільшилися відрахування до місцевих бюджетів, вони склали майже 9 млрд грн.

«Україна — практично єдина країна в світі, яка не використовує бюджетні кошти для інвестицій у залізницю. При цьому податкове навантаження на компанію щороку зростає. За минулий рік ми вимушені сплатити близько 4 млрд грн податку на землю, якого позбавлені майже всі залізниці світу та ще 1,5 млрд грн акцизу на пальне. За ці кошти компанія могла б купити 196 нових пасажирських вагонів або 12 приміських електропоїздів у 10-вагонній комплектації», – заявив Юрик.

У себе на власній сторінці у Facebook Іван Юрик більш категоричний, заявивши, що:

“Якщо порахувати скільки залишається компанії на інвестиції в основні фонди – то Укрзалізниця позбавлена ресурсу на розвиток та оновлення!”

Нагадаємо, Укрзалізниця залишається одним із найбільших платників податків країни. У відповідному рейтингу компанія посідає 5-ту сходинку. Більше сплачує лише “Приватбанк”, “Філіп морріс”, “Нафтогаз України” та “Укргазвидобування”.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також