Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

Упродовж літа Укрзалізниця передасть в оренду комерційні площі 24 вокзалів

Упродовж літа Укрзалізниця планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 вокзалів. Передача торговельних площ вокзалів буде відбуватися через електронні аукціони в системі «Prozzoro.Продажі». Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За його словами компанія планує отримувати на місяць щонайменше 8,4 млн грн, а на рік — понад 100 млн грн.

Так, загалом до кінця літа Укрзалізниця планує передати в оренду комерційні площі наступних вокзалів: Козятин, Запоріжжя-1, Дніпро-Головний, Хмельницький, Суми, Біла Церква, Полтава, Тернопіль, Рівне, Фастів, Вінниця, Т.Г. Шевченка, Чоп, Ужгород, Чернівці, Коломия, Івано-Франківськ, Одеса-Головна, Миколаїв, Львів, Жмеринка, Херсон, Київ-Пасажирський та Харків.

«Більшість цих площ нам вже роками не приносили прибутків. Дотепер максимальний обсяг орендних площ по всіх вокзалах сукупно складав трохи більш як 9,5 тис. кв. м. Ми змінюємо цю ситуацію, адже відведені для торгівлі зони мають приносити доходи компанії, а не збитки на їх утримання. Проте в довгостроковій перспективі — підготувати 11 вокзалів до концесії», — зазначив Іван Юрик.

Відзначимо, що Міністерство інфраструктури розглядає як перші потенційні концесії вокзали Києва та Вінниці.  Водночас в Укрзалізниці обоговрювали й  концесію терміналів. Мовляв, це найоптимальніше рішення у процесі розвитку контейнерного бізнесу Укрзалізниці.

Нагадаємо, що в 2019 році в Україні було ухвалено закон про концесію.

Читайте також