Новини, Укрзалізниця

За першу добу дії нових правил проїзду до поїздів 25 разів викликали поліцію

За першу добу дії нових правил проїзду (станом на 09:00 22 жовтня) через відсутність належних документів не допущено у поїзди 175 пасажирів. Для врегулювання ситуацій 25 разів викликали представників Національної поліції. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

АТ «Укрзалізниця» закликало пасажирів дотримуватися нових правил безпечного проїзду залізничним транспортом, які затверджені КМУ та набрали чинності з 21 жовтня.

Нагадаємо: крім квитка на поїзд та документа, що посвідчує особу, пасажири повинні мати із собою:

  • документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія»);
  • або негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

У разі відсутності цих документів пасажири можуть зробити експрес-тести на COVID-19 на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). У разі негативного тесту пасажирів допустять у потяг. Вартість такого тестування для осіб, які мають квиток на поїзд, — 350 грн. Відучора було зроблено понад 1,5 тис. тестів, з яких 30 виявилися позитивними.

Крім того, у пунктах вакцинації можна зробити щеплення від COVID-19 і з відповідним документом сісти у поїзд. Пункти відкрито на таких вокзалах: Київ (2 пункти), Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Ніжин та Коростень. Сьогодні до них додалися Рівне, Хмельницький і Ужгород. А з 23 жовтня планується розгорнути пункт щеплення ще й на вокзалі в Івано-Франківську.

За добу у зазначених пунктах уже вакциновано приблизно 700 осіб.

Як повідомлялося раніше, на вокзалах запрацювали центри вакцинації та експрес-тестування.

Читайте також