Міжнародні новини, Новини

Залізниця Молдови очікує дозволу на продаж законсервованих тепловозів

Державне підприємство «Залізниця Молдови» має намір виставити на аукціон 120 магістральних і маневрових тепловозів, термін експлуатації яких минув. Про це пише Rail.insider.

Як пише traffic.od.uaлокомотиви, які намічено реалізувати на аукціоні, мають вік від 30 до 50 років. Значна частина — це магістральні тепловози серії 2ТЕ10М, що стоять у законсервованому стані на базах запасу у зв’язку з їхньою незатребуваністю у перевезеннях. Також є маневрові тепловози ЧМЕ3.

У компанії зазначають, що більшість із них піде на брухт. За найскромнішими підрахунками фахівців, на капітальний ремонт кожного з них необхідно від 400 до 500 тис. євро. Нині це непідйомна сума для підприємства.

Стартову ціну визначить профільна комісія агенції публічної власності. Аукціон у зв’язку із пандемією, найімовірніше, пройде на електронному майданчику.

За кожен тепловоз, навіть за ціною металу, планують отримати 40—45 тис. євро. Частину локомотивів, що збереглися, продаватимуть одиночними лотами. На підприємстві заявляють, що низка компаній із країн Балтії, України та Росії зацікавилася покупкою.

Як пояснив Rail.insider очільник Молдовської залізниці Олег Тофілат, минулого тижня підприємство подало заявки на проведення торгів. Наразі компанія очікує погодження відповідних державних органів.

Гроші, одержані від продажу локомотивів, підуть на погашення боргів державі та кредиторам. Іншу частину коштів спрямують на оновлення рухомого складу. Минулого року Молдовська залізниця вже придбала 12 нових локомотивів, вартість кожного — 3,825 млн євро. Це дало змогу відновити деякі рейси, наприклад сполучення з Бухарестом та Одесою.

Раніше Rail.insider уже писав про те, що залізниця Молдови планує продати старі тепловози.

Фото Trainpix

Читайте також