Знищення Антонівського мосту у Херсоні не гарантує швидку деокупацію області. ЗСУ варто зосередитися на ліквідації залізничних шляхів, які виконують головну роль у військовій логістиці Кремля. Про це повідомив австрійський військовий аналітик Том Купер, передає Rail.insider із посиланням на obozrevatel.
За словами аналітика, удар по автомобільному мосту кардинально не змінює ситуацію на Херсонщині.
«Без сумніву, навіть швидкий погляд на карту України миттєво продемонструє: все, що зробили росіяни за останні три місяці, — це просунулись від наявних залізничних вузлів уздовж доступних залізничних ліній», — зауважує він.
Том Купер вважає, що російська військова логістика значним чином залежить від функціонування залізниці. Потяги можуть перевезти за добу до 5 тис. т вантажу до різних прифронтових регіонів України. Це значно більше, ніж вантажівками.
Також аналітик додав, що основною ціллю зараз має стати Антонівський залізничний міст, який розташований за кілька кілометрів від автомобільного. Проте його ліквідувати вкрай проблематично через особливості конструкції.
«Зруйнувати такі консольні мости, як цей, надзвичайно важко. Так, навіть за допомогою «високоточних» боєприпасів, бо вони мають тенденцію «пролітати крізь конструкцію», не завдаючи їй жодної шкоди», — зазначив Том Купер.
Він звертає увагу на те, що, навіть знищивши залізничні і автомобільні шляхи постачання озброєння, швидко звільнити регіон не вдасться. Це потребує часу і зусиль. Він наголошує на тому, що росіяни мають великі ресурси для того, щоб відновлювати за кілька днів ліквідовані мости, склади боєприпасів і штаби.
Водночас ресурси України обмежені. Так, зосередження ЗСУ на знищенні військових обʼєктів РФ дало час окупантам на відновлення мосту у Купʼянську. Саме через нього йде логістичний шлях на Донбас.












