Міжнародні новини, Новини

Білорусь може заборонити транзит вантажів до Литви

Білорусь може заборонити транзит вантажів до Литви через свою територію у разі продовження конфронтації. Про це заявив 28 січня президент Білорусі Олександр Лукашенко, виступаючи з посланням до народу та Національних зборів, передає Rail.insider із посиланням на belta

Олександр Лукашенко висловив здивування стосовно того, що Литва не пускає у свої порти білоруські товари.

«Ви ж знищите своє портове господарство, там вантажі нема кому вантажити. Ось домовимося зараз із Росією, і там (у литовських портах, — ред.) ніякі вантажі не будуть вантажитися, ми будемо вантажити всі російські та білоруські вантажі у російських портах. Транспорт (у Литві, — ред.) зупиниться, ми не пустимо ваш експорт через Білорусь. Забудете цю дорогу. А з Росією домовимось — і іншими дорогами не потрапите», — попередив президент.

Він додав, що Білорусь, незважаючи на всі дії Литви, готова перегорнути цю сторінку та продовжити розвивати співпрацю.

Як повідомлялося раніше, у грудні порушувалося питання щодо заборони транзиту білоруських добрив через Литву. Внаслідок цього відправили у відставку очільника Литовських залізниць. У середині січня уряд Литви ухвалив, що угода між Литовськими залізницями та компанією «Білоруськалій» буде розірвана з 1 лютого. Водночас 28 січня стало відомо, що білоруський виробник подає позов до суду на уряд Литви.

Читайте також