Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Через італійський страйк залізничників уже затрималися кілька поїздів

Учора, 12 жовтня, в деяких депо Укрзалізниці розпочали акцію «Робота за інструкцією», або так званий італійський страйк, передає Rail.insider.

Основні вимоги залізничників оприлюднив народний депутат, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець:

  • спонукати (примусити) керівництво АТ «Укрзалізниця» виконати п. 3.2.1 (забезпечувати підвищення рівня заробітної плати не менш ніж на 25 % щороку) та п. 3.2.2 (здійснювати підвищення заробітної плати шляхом перегляду тарифних ставок і посадових окладів зі збереженням міжрозрядних та міжпрофесійних співвідношень, але не рідше одного разу на рік) чинної Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками;
  • замінити непрофесійний склад органів управління АТ «Укрзалізниця» (правління, наглядова рада) на професійний, який користуватиметься довірою і підтримкою залізничників;
  • забезпечити працівникам АТ «Укрзалізниця» безпечні умови праці, передбачені  чинним законодавством України.

До страйку долучилися такі депо:

  • Львів-Захід (Львівська залізниця),
  • Київ-Пасажирський, Козятин, Дарниця (Південно-Західна залізниця),
  • Кременчук, Харків-Сортувальний, Куп’янськ, Лозова (Південна залізниця).

Про свою участь в акції заявила й Основ’янська дистанція електропостачання.

 

У межах страйку машиністи не приймають локомотиви до роботи, а пишуть рапорти і складають акти, де зазначають усі несправності поданої машини.

До слова, серед неприйнятих під час страйку локомотивів є й електровоз ЧС4-077. У липні цього року його капітально відремонтували в обсязі КРП на ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод». Електровоз не прийняла до роботи локомотивна бригада з депо Київ-Пасажирський.

Так виглядають рапорт і акт із зауваженнями до електровоза ЧС4-077.

 

В Укрзалізниці прокоментували акцію так: «Спроби нечисленних профспілок зупинити рух поїздів АТ «Укрзалізниця» розцінює як намагання дестабілізувати роботу галузі та чинити тиск на керівництво товариства в інтересах певних бізнес-груп. Про такі випадки буде поінформовано правоохоронні органи».

Зауважимо, що в депо Козятин завітали представники поліції та СБУ. Про це заявила голова профспілки «Спілка залізничників України» Руслана Кривошея. Щоправда, результати поки невідомі.

Також в УЗ розповіли про поточні наслідки страйку: «Із запізненням майже на 2 години вирушив у рейс пасажирський поїзд № 357 Київ—Рахів, також у пік сезону зернових перевезень не відправилися в рейс окремі поїзди з вантажами аграрних компаній».

Водночас блогер Олег Васильєв пише, що потяг № 12 Київ—Новоолексіївка вирушив із запізненням 20 хвилин. На пів години затрималося відправлення поїзда № 72 Київ—Запоріжжя.

АТ «Укрзалізниця» подякувало залізничникам, які «не піддаються на провокації та сумлінно виконують свою роботу» та повідомило: «Наразі триває діалог та досягнуто компромісних рішень щодо низки питань з найбільшою Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України. У тому числі обговорюється питання щодо наступного етапу індексації заробітних плат».

Нагадаємо, що на початку вересня Вільна профспілка залізничників України повідомила очільника уряду Дениса Шмигаля та міністра інфраструктури України Олександра Кубракова про оголошення на підприємствах АТ «Укрзалізниця» передстрайкового стану.

Увечері 12 жовтня у соцмережі Telegram з’явилося повідомлення, що Львів-Захід припинили «Роботу за інструкцією».

Читайте також