Новини, Перевезення

Через відсутність локомотивів на Тернопільщині зупинилися елеватори

У п’ятницю, 13 серпня, повністю зупинилася робота елеваторів у Тернопільській області. Така ситуація склалася через відсутність локомотивів по станції Тернопіль. Про це власник корпорації «Збаразький комбінат хлібопродуктів» Олександр Шпак написав на сторінці підприємства у Facebook, передає Rail.insider.

«Через відсутність локомотивів станція Тернопіль переповнилася вагонами, а елеватори вже «під зав’язку» заповнені зерном. Як наслідок, повністю зупинилася робота елеваторів області. Кагати із зерном просто неба починають псуватись. Окрім того, зернові підприємства не виконують контрактів та своїх зобов’язань перед контрагентами, що призводить до зриву бізнес-планів, реальних загроз блокування надходжень коштів до державного і місцевих бюджетів», — наголосив бізнесмен.

Олександр Шпак зазначив, що «згідно з оперативною інформацією, що надходить до зернопереробних підприємств, на вчорашній день (12 серпня, — ред.) станція Жмеринка ледве дихала, а станція Тернопіль повністю зупинилася! Більше того, вагони, що завантажені зерном, цілодобово стоять на під’їзних коліях проміжних станцій, очікуючи відправлення».

Як повідомлялося раніше, АТ «Укрзалізниця» у 2021 році провалило підготовку до зернового сезону: із 11,4 тис. вагонів-зерновозів компанії готові лише 3 тис.

Нагадаємо, заступник директора комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов писав у Facebook, що станом на 10:00 13 серпня кількість покинутих поїздів по мережі УЗ (без руху) досягла 34, у складі яких 1596 вагонів.

Детально про проблему дефіциту тяги можна прочитати тут.

Читайте також