Новини, Порти

DP World TIS Pivdennyi уже 10 років обробляє контейнерні вантажі

Термінал DP World TIS Pivdennyi у морському порту Південний (раніше ТІС-КТ) обробив понад 1,1 млн TEU з початку роботи в 2011 році. Про це пише Rail.insider із посиланням на ports.ua

«У нас сьогодні ювілей — 10 років як контейнерний термінал прийняв перший контейнеровоз. 3 листопада 2011 — після двох років, коли через глобальну фінансову кризу новенький термінал обробляв тільки насипні вантажі, — до причалу нарешті підійшов перший контейнеровоз. Це був Maersk Nottingham. Символічно, що за десять років Maersk оголосив своє рішення зосередити на нашому терміналі всі свої суднозаходи в Україні», — зазначила пресслужба.

За підсумками першого, 2011 року, термінал опрацював 2579 TEU. Уже наступного року він обробив 30 тис. 824 TEU, а до 2020-го наростив оборот у вісім разів.

«Першими в країні запустили унікальний сервіс контейнерних поїздів у 15 напрямках. Трохи більше року тому 51% у цьому терміналі у нас викупив DP World, один зі світових лідерів. Maersk вибрав нас як ключового партнера в Україні, а нещодавно ми стали обслуговувати турецьку контейнерну лінію Akkon Lines», — повідомив співвласник групи терміналів ТІС Андрій Ставніцер.

З листопада 2011 року контейнерний термінал обробив понад 1,1 млн TEU, або понад 30 млн т вантажів, сплатив до бюджетів різних рівнів 1,2 млрд грн податків та згенерував майже 45 млн доларів портових зборів.

Як повідомлялося раніше, за три роки контейнерні поїзди ТІС—Київ перевезли 33 тис. TEU.

Читайте також